مطالب مفید

دکوراسیون به سبک ایرانی

دکوراسیون شرقی همواره و در همه جای جهان حامی و طرفدار داشته است و در این میان دکوراسیون  و سنت های ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است.

فرش ایرانی گران ترین و محبوب ترین فرش دنیاست. در همه کشورها برای تزیینات ناب و خاص خود اعم از نماهای داخلی یا خارجی از آجر، سفال و کاشی کاری استفاده می کنند.

منبت کاری، معرق کاری، شیشه سازی، کاشی کاری و … می توانند در کنار راهکارهای مدرن دکوراسیون، تلفیقی دلنشین و چشم نواز به ما ارائه دهند.

فرش ایرانی

برای داشتن قصری شرقی و ایرانی از فرش فاخر شروع کنید.

رنگ و نقوش فرش دنیایی از زیبایی و تنوع به شما هدیه می دهد. شما می توانید فرش را نقطه کانونی قرار داده و با بعضی از وسایل ست کنید. به خصوص اگر این اجزا پارچه ای باشند. پرده، پارچه ترمه، تابلو فرش، کوسن، پشتی، پادری، رومیزی و غیره

استفاده از مبلمان

  • از قدیم الایام در دکوراسیون ایرانی از چوب و وسایل چوبی به وفور استفاده می شده است. از چوبهایی کنده کاری شده و تزیین شده و به همراه پارچه در اغلب وسایل بهره می بردند.

صندلی، کمد، تخت، میز و شبکه های چوبی که امروزه هم مورد توجه تولید کنندگان و دیزاینرهای مدرن قرار دارد.

  • در خانه های سنتی ایرانی از نقاشی و مینیاتور هم استفاده می شده است که طراحان امروزی هم این شیوه را به کار می گیرند و با این طراحی حالتی سلطنتی و اشرافی به خانه می دهند.

 

سرویس بهداشتی

  • در کشورهای اروپایی شیوه های سنتی شرقی بسیار گران و دست نیافتنی است و فقط افراد بسیار متمول می توانند از این خدمات استفاده کنند. برای اولین بار این کار توسط یک طراح دکور اروپایی استفاده شد.

طرح های ترمه، اسلیمی و …بر روی سینک ظرفشویی اگر با آینه سنتی ایرانی و قالیچه ای در ورودی هماهنگ شود فضایی بسیار جذاب برای شما به ارمغان خواهد آورد.

 

وسایل دکوری

  • اگر دوست داشته باشید می توانید وسایل دکوری را به رنگ فیروزه ای انتخاب کنید. رنگ فیروزه ای به دلیل وفور هنر فیروزه کاری رونق داشته و بر روی جواهرات و ظروف و لباسها و پارچه ها بکار گرفته می شده است.

گلدان، شمعدان، ظروف به همراه فرش فیروزه ای، فضای دلنشین و نوستالژی شیرینی برای شما به همراه خواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *