مطالب مفید

دیوار سبز یا دیوار زنده

دیوار سبز در خانه، خانه را به بهشت مبدل می کند.

 

اگر در خانه فضای کافی برای باغ و باغچه و گلدان ندارید، روی دیوارهایتان باغچه عمودی نصب کنید.

دیوار سبز، هوا را سالم می کند.

گازهای کشنده، همه جا هستند. این گازها از فرش، رنگ، اثاثیه و لوازم داخلی، عایق ها، دستگاه های کپی، اسکنر و …به وجود می آیند. دیوار سبز، دی اکسید کربن و ترکیبات گازهای آلی را جذب و از بین می برد و اکسیژن و رطوبت تولید می کند. 60درصد میکروب های اتاقی که در آن گیاه باشد، نسبت به اتاق فاقد گیاه، فیلتر می شوند.

دیوار سبز

 

دانشمندان ناسا 15 گونه گیاهی را معرفی کرده اند که برای تمیز کردن هوا بسیار مناسبند.

دیوار سبز استرس را کاهش می دهد.

گیاهان در فضاهای داخلی، استرس را کم کرده و موجب افزایش کارایی تا 12درصد در ادارات می شوند. در بیمارستان ها موجب فراهم آمدن حس بهبودی و سرعت بخشیدن به احیای بیماران می شوند. پژوهشگران شروع به درمان بیماران افسرده با دیوار سبز کرده اند. یادآوری بهار و تابستان روحیه را شاداب می کند.

دیوار سبز

 

دیوار سبز خوراکی، در خانه، می تواند منبع غذایی باشد.

خاکی که در فضای باز باشد، در فصل سرما یخ می زند. باغبانی عمودی در خانه، می تواند دوازده ماه سال، سبزی و میوه ارگانیک و اگر با آکواریوم تلفیق شود، ماهی مصرفی خانواده را تامین کند.

دیوار سبز همراه با آکواریوم

 

ایزولاسیون با دیوار سبز

دیوار سبز در نگهداری سرما در تابستان و گرما در زمستان موثر است و هر چه بزرگتر باشد، تاثیر بیشتری دارد. به همین علت هزینه سیستمهای گرمایشی و سرمایشی ساختمان کاهش می یابد.

دیوار سبز

دیوار سبز

 

هزینه کم _ مراقبت کم

برای داشتن دیوار سبز، به عوامل زیادی نیاز نیست. آب، برق و دیوار برای آویزان کردن، ملزومات دیوار سبز هستند و برای داشتن دیوار سبزی زیبا باید مراقب نور، دما و رطوبت محیط مناسب باشیم.

دیوار سبز

 

در پایان لازم به ذکر است، گیاهان شیره دار با برگ های ضخیم، مثل کاکتوس بهترین انتخاب برای باغچه های عمودی هستند. زیرا دیر رشد می کنند و به آب کمی نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *