مبل سلامی

مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن

مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن

مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن

یکی از مهم ترین وسایلی که برای زیباسازی منزل ها استفاده می شود مبلمان است. با ما در مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن همراه باشید.

مبل ها از اجزای اصلی در تعیین زیبایی و نوع دکوراسیون هر خانه هستند. مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن چندان هم دشوار نیست. با وجود تنوع بسیار بالای مبل ها انتخاب برای افراد مشکل می شود. اما مبلمان سلطنتی یا همان استیل یکی از انواع مبل های مورد علاقه میان مردم است. این مبل ها برای دکوراسیون سالن های پذیرایی هستند. مبل های استیل از انواع مدل مبلمان پرطرفدار و محبوب در بازار می باشند. این مدل از مبلمان مناسب افرادی است که علاقه مند به دکوراسیون با سبک های کلاسیک هستند.

ظاهر و نوع طراحی مبل های استیل :

مبل های استیل با داشتن کنده کاری ها ، تاج های طرحدار و پایه های دارای نقش و نگار به نوعی دکوراسیون محیط خانه را از سادگی به سمت مجلل بودن می برند. دیگر وسایل های لوکس و مجلل خانه قطعا در کنار مبلمان استیل مورد توجه بیشتری قرار می گیرند. این مبلمان بیشتر جنبه دکوراتیو دارند. و چون در منزل کمتر مورد استفاده قرار می گیرند ، فاکتور راحتی در آن ها از درجه بالای اهمیت برخوردار نیست.

ظاهر و نوع طراحی تمامی مبل های سلطنتی به گونه ای است که می توان فقط با یک دست از آن ها کل دکوراسیون خانه را متحول کرد. کاربرد اصلی مبلمان سلطنتی در سالن پذیرایی و اغلب برای مراسم های رسمی مورد استفاده قرار می گیرد.

ظاهر و نوع طراحی مبل های استیل

مبل های استیل مناسب چه فضاهایی هستند ؟ 

مبل های استیل را می توان در هر خانه ای استفاده کرد. مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن به شما کمک می کند تا چیدمانی اصولی داشته باشید. ممکن است استفاده از اینگونه مبل ها از نظر ظاهری در خانه هایی بزرگتر با طراحی داخلی مجلل بیشتر به چشم بیاید. اما به طور معمول می توان مدل های متنوع مبل استیل را در هر خانه ای استفاده کرد. همچنین چیدمان و نحوه استفاده از مبل های استیل در خانه هایی با معماری داخلی ساده از موضوعات به شدت مهم است.

مبل های استیل مناسب چه فضاهایی هستند؟

چیدمان این مبل ها در فضای سالن پذیرایی باعث می شود در یک چشم بهم زدن تمام فضای سالن شما تغییر کرده و خانه ای زیبا و مجلل به شما تقدیم شود.

نحوه قرار گیری مبل های استیل :

در نحوه قرار گرفتن این نوع از مبلمان باید دقت بسیاری داشت. زیرا هر چقدر هم که رنگ و طرح مبل شما زیبا باشد اما اگر به درستی دیزاین نشود نه تنها زیبایی خود را از دست داده بلکه فضا را ناهماهنگ خواهد کرد. پس هنگام طراحی دکوراسیون داخلی پذیرایی با مبل استیل باید حساسیت های لازم به خرج داده شود.

نحوه قرار گیری مبل های استیل

ست کردن مبل های استیل با دیگر وسایل :

ست کردن رنگ پارچه مبلمان استیل با دیگر وسایل در دکوراسیون سالن پذیرایی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. به همین دلیل بهتر است رنگ و طرح پارچه را به گونه ای انتخاب کنید که در دکوراسیون پذیرایی هارمونی رنگ ها ایجاد شود. در مقاله مبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن پیشنهاد می شود از رنگ های مکمل و یا متضاد طبق رنگ بندی دیگر وسایل خانه استفاده کنید.

ست کردن مبل های استیل با دیگر وسایل

مبل استیل دارای نقش و نگار ، منبت کاری و تزئینات زیادی است. بنابراین برای جلوگیری از شلوغ شدن فضای سالن پذیرایی باید طرح پارچه مبل را با حداقل طرح انتخاب کنید. همچنین در صورت استفاده از کاغذ دیواری برای پوشاندن دیوارهای پذیرایی باید از کاغذ دیواری های بسیار ساده و با حداقل ترین طرح استفاده کرد. در غیر این صورت رنگ های روشن مانند سفید ، شیری و استخوانی از بهترین انتخاب ها برای رنگ دیوارها هستند.

به همین صورت طرح پرده و فرش سالن را نیز ساده تر انتخاب کنید تا از بهم ریختگی و شلوغی فضا جلوگیری شود. از دیگر موارد می توان به عدم نصب تابلوهای زیاد روی دیوار اشاره کرد. زیرا با نصب تابلوهای متعدد باعث شلوغی بیش از حد سالن پذیرایی خواهید شد. بنابراین یا تابلویی نصب نکنید و یا اگر خواهان آن هستید از حدالاقل ترین تعداد با ساده ترین طرح و شکل استفاده کنید.

ویژگی های مبل های استیل :

بالاتر بودن سطح نشیمنگاه نسبت به دیگر مبل های راحتی ، از بارزترین ویژگی های مبلمان استیل است. به هیچ عنوان نباید از این نوع مبل انتظار راحتی مبل و کاناپه های مدرن را داشت. زیرا فوم و ابر به کار رفته در مبل های استیل انعطاف چندانی ندارند بلکه حتی در طولانی مدت باعث خستگی هم می شوند.

مبل های استیل با ویژگی های زیر بسیار مورد توجه عموم مردم قرار می گیرد. ترکیب بسیار زیبای چوب و پارچه های مجلل ، داشتن نقش و نگارهای پیچیده ، چوب های با کیفیتی مانند راش و گردو و استفاده از منبت کاری و کنده کاری های زیبا.

ویژگی های مبل های استیل

این نوع از مبلمان مناسب فضای سالن پذیرایی و استفاده برای مهمان ها هستند. بنابراین اگر فضای کافی در خانه دارید می توانید از دو دست مبل در کنار همدیگر استفاده کنید. یک دست مبل استیل مجلل برای مهمان و یک دست مبل راحتی برای استفاده روزمره خودتان.

هنگام خرید مبل های استیل به چه نکته هایی توجه کنیم ؟ 

بیش از هر چیزی باید به جنس و کیفیت چوب ساخته شده توجه کرد. معمولا چوب راش پر استفاده ترین چوب در مبل های استیل است. در اولویت دوم نیز باید کیفیت پارچه را در نظر گرفت. عمده ترین پارچه های به کار رفته در مبل های استیل نیز پارچه های ترک ضد لک و قابل شست و شو هستند. اگر به دنبال پارچه ای با کیفیت بالا هستید قطعا باید سراغ پارچه های ترک بروید.

هنگام خرید مبل های استیل به چه نکته هایی توجه کنیم ؟

رنگ مبل های استیل را چگونه انتخاب کنیم ؟ 

رنگ مبل استیل به دو فاکتور رنگ فریم مبل و رنگ پارچه آن بستگی دارد. این رنگ ها هر کدام می توانند تاثیر متفاوتی در دکوراسیون شما ایجاد کنند. معمولا مبل استیل تداعی کننده فریمی با رنگ طلایی در اذهان عمومی است. اما این روزها مبل های استیل دارای رنگ های دیگری مانند انواع قهوه ای ها و سفید هستند.

رنگ مبل های استیل را چگونه انتخاب کنیم ؟

فریم با رنگ طلایی یا بژ از تجملاتی ترین و پر شکوه ترین نوع مبل های استیل است. اگر دارای سالن پذیرایی بزرگی هستید این رنگ به شما پیشنهاد می شود زیرا رنگ طلایی یا بژ مقداری فضا را شلوغ می کند. پارچه هایی که برای این فریم استفاده می شود بهتر است زمینه طلایی داشته باشد. زرشکی از پر طرفدارترین رنگ ها برای فریم طلایی است.

مبل استیل بژ

فریم با رنگ سفید یا شیری از پر طرفدارترین های این روزها است. زیرا می توان این رنگ را با دیگر رنگ ها به راحتی ترکیب و هماهنگ کرد. همچنین رنگ سفید یا شیری می تواند فضا را از حالت تجملاتی و اشرافی مقداری خارج کند. پارچه مناسب برای این فریم می تواند همه رنگ های روشن باشد. اما در نظر بگیرید که ترکیب پارچه سورمه ای با فریم سفید و شیری نیز بسیار جذاب است.

مبل استیل شیری رنگ

فریم با رنگ قهوه ای از رسمی ترین نوع مبل های استیل است. اما توجه کنید که برای این فریم بهتر است از پارچه هایی ساده و با رنگ روشن استفاده کنید تا جلوه بیشتری پیدا کرده و فضا را بازتر نشان دهد.

درمبلمان استیل و راهنمای چیدمان آن چه اطلاعاتی قرار داده ایم ؟

این مطلب براتون مفید بود ؟

روی یکی از ستاره ها کلیک کنید

رتبه متوسط 3.8 / 5. شمارش آرا: 5

تاکنون کسی به این مطلب رای نداده است! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهد.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
Telegram
WhatsApp
Email
Print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *