مطالب مفید

مبل سلامی

تاریخچه مبل سلامی

شرکت صنایع چوبی مبل سلامی (SALAMI FURNITURE) در سال 1360 با هدف ارتقاء سطح کیفی مصنوعات و انواع تولیدات صنایع چوبی از جمله مبل و کالاهایی که در حوزه دکوراسیون قرار میگرفت در یک کارگاه کوچک و با 2 نفر نیروی کار توسط جناب آقای حسین سلامی شروع به کار نمود و امروز پس از بیش از ربع قرن توانسته است کارنامه درخشانی را در این حوزه از خود به جای بگذارد و امکان اشتغال بیش از 400 نفر را به صورت مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است. آقای حسین سلامی متولد 1334 اردبیل ، از سال 1348 در صنعت چوب به عنوان کارآموز در کنار یکی از اساتید برجسته این حوزه به نام جناب آقای صادقی در شرق تهران مشغول به کار شد و ظرف مدت کوتاهی به استادکار ماهری تبدیل شده و با تشویق دوستان و سایر اصحاب این هنر والای ایرانی در سال 1360 به صورت مستقل به این امر پرداخته و مبل سلامی را در محله تهرانپارس (شرق تهران) تاسیس نمودند و با فعالیت های مستمر و سعی در گسترش این هنر در سال 1370 اقدام به خرید محل فعلی کارخانجات تولیدی صنایع چوب سلامی در جنوب تهران نمودند. مبل سلامی به عنوان یکی از بزرگ ترین برندهای داخلی مبلمان است که توانسته ضمن اشتغال زایی برای 400 نفر افراد متخصص در حوزه چوب و دکوراسیون، سالیانه بیش از 100 سرویس لوکس مبلمان نیز به کشورهای دیگر صادر می کند.

کارخانه مبل سلامی

کارخانه مبل سلامی

 


 پیشکسوت هنر صنعت چوب

در مدت زمان کار جناب آقای استاد حسین سلامی ، ایشان تا کنون بیش از 2000 نفر استادکار ماهر چوب تربیت کرده و راهی بازار کار نموده است که هر کدام از ایشان، معروف ترین کارگاه ها و برندها را دارا هستند. جناب آقای حاج حسین سلامی یکی از پیشکسوتان صنعت چوب از نظر اتحادیه صنف درودگران و تولید کنندگان مبلمان ایران می باشد.

تصویری از کارخانه مبل سلامی

تصویری از کارخانه مبل سلامی

 


اشتغال زایی در شرکت مبل سلامی

این مجموعه تجاری امروز دارای بیش از 250 نفر کارمند در کارخانه و شعبات فروش مرکزی بوده و با احتساب شعبات و سایر نمایندگی های دیگر مبل سلامی در سایر استان ها ، کارمندان و پرسنل تحت استخدام و مورد اشتغال قرار گرفته شده این شرکت به بیش از 400 نفر میرسد .

بخش نجاری کارخانه مبل سلامی

بخش نجاری کارخانه مبل سلامی

 


محصولات

حوزه فعالیت و تولیدات مبل سلامی شامل موارد زیر می گردد :

 1. مبل
 2. مبل اداری
 3. مبل راحتی
 4. سرویس خواب
 5. ویترین
 6. کنسول
 7. لاوست
 8. شزلون
 9. کاناپه
 10. سرویس غذاخوری
 11. تجهیز و دکور سالن همایش ها

کلیه آثار مبل سلامی دارای طراحی انحصاری و در رده کلاس A فعالیت می کند.

محصولات مبل سلامی در انبار

محصولات مبل سلامی

 


 افتخارات مبل سلامی

مبل سلامی یکی از شرکت های صاحب سبک در حوزه مبل خانگی و مبلمان اداری می باشد. بزرگ ترین خط تولید مبلمان در ایران در اختیار این شرکت می باشد. بیش از 150 مدل مختلف مبل ، از افتخار این شرکت است که کمتر شرکت مبلمانی را می توان یافت که چنین تنوعی در آستین داشته باشد.
از بزرگترین افتخارات این مجموعه بنابرگفته جناب آقای حاج حسین سلامی این بوده که عمر خود را در این هنر صرف ساختن صنایع چوبی جهیزیه عروس و دامادهای ایرانی کرده و محصولاتش را در مراسم شادی استفاده میکرده اند.


بزرگترین مبل دنیا

بزرگترین مبل دنیا تا چندی پیش و البته بزرگترین مبل ایران در حال حاضر ، توسط این شرکت ساخته شده که فعلا در محل مبل یافت آباد قرار دارد. این مبل تک نفره که غول آسا‌ترین مبل تک نفره می‌باشد در مرکز فروش مبلمان یافت آباد تهران ( در غرب تهران ) با ارتفاع 410 سانتی متر قرار گرفته است.

تصویر مبل ساخته شده در شرکت مبل سلامی در دانشنامه ویکی پدیا => بزرگ ترین مبل دنیا در ویکی پدیا

این مبل توسط شرکت مبل سلامی ساخته شده که در بازار مبل یافت آباد قرار دارد

بزرگ ترین مبل ساخته شده در ایران توسط شرکت مبل سلامی – این مبل در قلب بازار مبل یافت آباد قرار دارد

 


گواهینامه های کسب شده

نشان های کیفیت و استاندارد از کشور ایتالیا که طی سال های اخیر به این شرکت اعطا شده است
ISO 9001:2008
HSE-MS
ISO 10002-2004
ISO 16817:2012
ISO 10668:2010
ISO 14001:2004
OHSAS 18001:2007


نهایت کیفیت و خلاقیت

یکی از امتیازات و افتخارات مجموعه سلامی این است که درب این مجموعه به روی همه مشتریان باز بوده و برخلاف سایر تولیدکنندگان این حوزه که غالبا پنهان کاری می کنند، مشتری یا هر شخص دیگری می تواند به عنوان بازدیدکننده یا حتی کارآموز یا شخصی که علاقه مند به حوزه چوب باشد از مراحل تولید مبل در این مجموعه بازدید نماید.

تصویر یکی از هنرمندان رنگکار مبل سلامی در حال انجام ورق طلا

تصویر یکی از هنرمندان رنگکار مبل سلامی در حال انجام ورق طلا

 


محیط زیست

با توجه به اینکه در حوزه چوب و مبلمان،‌ آثار مخربی به طبیعت،‌ جنگل ها و محیط زیست وارد می شود، شرکت مبل سلامی خود را موظف نموده تا در یک عمل خیرخواهانه و بصورت سالیانه بخشی از برداشت خود را از طبیعت به صورت کاشت نهال و درخت جبران کند. البته این میزان دقیقی را شامل نمی شود اما هر سال با توجه به مشارکت های شرکت های همکار و همینطور همکاری اداره جنگلبانی و سایرنهادهای ذیربط این امر صورت میگیرد.

 


نمایندگان مبل سلامی

این شرکت بزرگ در حوزه توسعه صنعت مبلمان و اشتغال زایی در شهرهای زیر دارای شعبه و نمایندگی است.

 


اهداف و چشم اندازها

 • اشتغال زایی داخلی
 • نوآوری، خلاقیت و ایجاد سبک های نوین در طراحی مبلمان
 • صادرات مبل سلطنتی و لوکس با هدف ارز آوری
 • صادرات هنر ایرانی
تصویر خودروهای حمل مبلمان سلامی

تصویر خودروهای حمل مبلمان سلامی