۱۲ دی

نورپردازی در خانه

مطالب مفید

یکی از نیازهای خانه تامین نور آن است. در گذشته از نور طبیعی خورشید، لامپها و لوسترهای ساده استفاده می شده است ولی امروزه رویه کاملا تغییر کرده و نورپردازی حرفه ای جای خود را باز کرده است.

نور در اتاق خواب

نور آبی برای اتاق خواب مناسب تر است. استفاده از لوستری زیبا در اتاق خواب به آرامش این محیط کمک خوبی می کند. نورپردازی روی دیوارهای اتاق خواب، محیط را برای خوابی آرام و راحت مهیا می کند.

نور در آشپزخانه

به طور کلی نور در کارهایی مثل مطالعه، آشپزی، خیاطی و کارهای هنری نقش مهمی را ایفا می کند. در آشپزخانه هم نور عمومی مورد نیاز است و هم نور موضعی. مخصوصا روی سینک، اجاق گاز و سطوح کار آشپزی.

 

نور در نمای خارجی

در نماهای خارجی لازمست که از لامپهای نئونی استفاده شود که در برابر تغییر دما و رطوبت مقاومت کنند. لامپهای ساده یا رنگی می توانند نمایی زیبا به ساختمان شما بدهند.

نور در اتاق نشیمن

بهتر است در اتاق نشیمن نورپردازی از سه طرف و با لوستر، هالوژنهای مخفی و آباژورهای زمینی و رومیزی انجام شود. کانون نور روی میز پذیرایی و به وسیله لوستر بالای میز تامین شود و در بقیه قسمتها نورپردازی غیرمستقیم باشد.

در بقیه نقاط به جای لوستری با نور زیاد می توان از چند لوستر با نور کم بهره برد. می توانیم از دیوارکوبهایی استفاده کنیم که نور را به طرف سقف هدایت می کنند. آباژورهای مات هم در این زمینه کمک خوبی برای ما هستند. اگر در اتاق نشیمن از بوفه استفاده می کنیم می توانیم داخل آن را هم نورپردازی کنیم. دورتادور سقف کاذب را روشنایی بزنیم.

نورپردازی در سرویس بهداشتی

به دلیل رطوبت در سرویس بهداشتی ناچاریم از لامپهای مقاوم و حباب دار استفاده کنیم تا مناسب این نقاط باشد. برای استفاده بهتر از آینه باید در مجاورت در یا بالای آینه روشویی از روشنایی ویژه ای بهره بگیریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

جهت اشتراک گذاری در هر یک شبکه اجتماعی ها روی لینک مربوطه کلیک کنید

نظرات و دیدگاه ها

ثبت نظر

WhatsApp chat